ul. Koletek 11, 31-069 Kraków, Polska

Pon-Pt: 9:00 - 18:00

+48 791 800 255

RENEGADES GARAGE

BLOG

Autoryzacja w usuwanie rys metodą SSR zdobyta!

Otarcia, zadrapania oraz eksploatacyjne uszkodzenia lakieru to chleb powszedni każdego kierowcy. Słupek był za blisko? Wjazd do garażu za wąski? A może ktoś na parkingu parkował i się nie zmieścił? Efektem końcowym jest przerysowany zderzak czy przetarte drzwi, które szpecą wóz już z kilkudziesięciu metrów. Jak żyć?


I tutaj z pomocą przybywamy, my, Renegades Garage, z autoryzacją SSR Polska w zakresie usuwania rys i zadrapań metodą Sprayless Scratch Repair.


W skrócie: czym jest Sprayless Scratch Repair (SSR)?


To opracowana w USA przez Chuck’a White’a w latach 90-tych ubiegłego wieku rewolucyjna metoda bezspreyowej (beznatryskowej) naprawy powłok lakierniczych. Dzięki SSR-owi możemy niskim nakładem zniwelować rysy, otarcia, odpryski, a nawet pokusić się o szersze naprawy jak ślady po uprzejmym sąsiedzie uzbrojonym w klucz, gwóźdź czy inny ostry przedmiot. Metoda polega na wypełnieniu powstałych rys dedykowanym lakierem wypełniającym, a następnie wypolerowanie powłoki lakierniczej w miejscu uszkodzenia.


W tym miejscu nie będziemy się zbytnio rozwodzić nad zagadnieniami teoretycznymi oraz szerokim wachlarzem zalet metody. Szersze informacje uzyskacie tutaj: usuwanie rys metodą SSR


Przejdźmy zatem do praktyki.


Pierwszym pacjentem została nasza „zakładowa” Toyota Avensis T27, kolor granatowy – metalik.

Zakres uszkodzeń miała dość poważny: tylne nadkole, tylne drzwi pasażera oraz drzwi przednie. Uszkodzenia powstały pod jednym z hipermarketów krakowskich, gdy jakiś #!@* nie zmieścił się w lukę, a następnie uciekł. Niestety buractwo się szerzy. Zakres uszkodzeń prezentują poniższe zdjęcia.


 

Ze względu na dużą powierzchnię uszkodzeń praca zajęła ok 4 – 5 godzin. Wymagała wielokrotnego nałożenia wypełniającego rysy lakieru, wypolerowania środkiem aktywującym oraz inspekcji efektów. Procedura była powtarzana aż do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu. Efekty prezentują poniższe zdjęcia (górne: bez filtra polaryzacyjnego, dolne z redukcją odblasków).

 


Po zakończeniu działań przeprowadziliśmy pomiar zakładowym miernikiem grubości lakieru. Odczyty wahały się pomiędzy +5 / +10 um w miejscu uzupełnienia rys. Niestety, nie sfotografowaliśmy miernika, więc możecie (albo i nie) wierzyć nam na słowo.


Warto wskazać, że usuwanie rys metodą SSR robi trochę bałaganu na powierzchni roboczej. Standardowo, cały element podlega późniejszemu umyciu oraz maszynowemu odświeżeniu. Zlecając zatem realizację zabiegu SSR warto rozważyć, czy nie zdecydować się przynajmniej na całościowe odświeżenie mechaniczne lakieru, a następnie zabezpieczenie go przynajmniej woskiem. Radość z efektów będzie proporcjonalna do osiągniętego blasku.


Dzisiejsza pacjentka stale bazuje na terenie naszego zakładu, więc wszystkich zainteresowanych osobistą inspekcją skuteczności metody SSR – bezspreyowego usuwania rys i zadrapań, zapraszamy w dogodnym terminie.


Przyprowadzając swój samochód możecie za razem poddać ocenie stwierdzone uszkodzenia lakieru, uzyskać darmową wycenę ewentualnej realizacji usługi oraz uzyskać szereg darmowych porad, jak skutecznie dbać o swoje maleństwo.


Pozdrawiamy

Zespół Renegades Garage