ul. Koletek 11, 31-069 Kraków, Polska

Pon-Pt: 9:00 - 18:00

+48 791 800 255

RENEGADES GARAGE

BLOG

Ford Mondeo - SSR - szkoda parkingowa

Pamiętacie, jak ostatnio ratowaliśmy Nissana Juke’a? Długo nie musieliśmy czekać, aż zawitał do nas skuszony ostatnią relacją Ford Mondeo, z bardzo podobnymi obrażeniami. Tym razem obrażenia obejmowały przejście między prawymi drzwiami oraz prawe tylne drzwi. Wisienką na torcie była wgniotka, w górnej strefie uszkodzenia.

 

Jak i poprzednio, celem operacji było w jak najwyższym stopniu usunięcie powstałego uszkodzenia, wszelkimi dostępnymi metodami, a konkretniej tą jedną, jedyną - SSR (Sprayless Scratch Repair).

 

Żeby nie było zbyt łatwo, usuwanie zarysowań miało objąć również i wyżej wskazaną wgniotkę, co jak wiadomo nie jest ani proste, ani szybkie, ani też nie usunięcie samej wniotki. Ale cóż… nie jesteśmy tu, by odpoczywać.

Jak zawsze z resztą, w pierwszej kolejności dokonaliśmy gruntownego oczyszczenia strefy działań oraz oczywiście pomiaru grubości powłoki lakierniczej. Strefy wyłączone spod operacji zostały odpowiednio zabezpieczone, narzędzia przygotowane i działania zostały podjęte.

 

Po kilku pierwszych warstwach zniknęły rysy najpłytsze i najmniej rozległe, co jest z resztą standardem. Z każdym kolejnym etapem zanikały kolejne zarysowania, a poprzednio wypełnione nabierały blasku. Ze względu na rodzaj uszkodzenia, niektóre rysy składowe wymagały indywidualnego traktowania, co angażowało dodatkowy czas i środki.

 

Problematyczna okazała się wgniotka widoczna w prawym, górnym rogu uszkodzenia. Wklęsłość karoserii w tym miejscu, połączona z dość szerokim uszkodzeniem powłoki lakierniczej powodowały pewne komplikacje. Jednakże dzięki odpowiedniej dozie cierpliwości udało się usunąć również i te uszkodzenia.

 

Dla lepszego zobrazowania udało się uchwycić tatr działań na poszczególnych etapach prac, co doskonale obrazuje proces przemiany uszkodzonego elementu. Zdjęcie finalne zostało celowo wykonane przy pełnym świetle dziennym.

  • mondeo_ssr_17022022_zes_1.png
  • mondeo_ssr_17022022_zes_2.png
  • mondeo_ssr_17022022_zes_3.png

Prace nad niniejszym projektem zajęły ponad 6 godzin, z czego prawie 5 godzin to sama praca nad usunięciem prezentowanego uszkodzenia. Niestety, usunięcie wgniotki przekraczało nasze mozliwości techniczne, ale efekt i tak mozna uznać za piorunujący. Jak i poprzednim razem, zważywszy na fakt, iż przy interwencji lakierniczej pojazd byłby wyłączony z użytku nawet kilka dni, oraz objełaby przynajmniej 2 elementy lakierowane wraz z szachlowaniem jednego z nich, to można pokusić się o stwierdzenie, że metoda SSR (Sprayless Scratch Repair) dała rezultat satysfakcjonujący i ekspresowy!

 

Ktoś nie zmieścił się wjeżdrzając na parking, a może dla Ciebie wjazd był za wąski? Wypadki mogą się zdazyć kazdemu, ale spokojnie, wszystko pewnie da się naprawić. Skontaktuj się z Renegades Garage i zapytaj o naprewę SSR – metodę bezspreyowego usuwania rys i zadrapań lub odwiedź nas w godzinach pracy z przyszłym pacjentem.

 

Przyprowadzając swój samochód możesz za razem poddać ocenie stwierdzone uszkodzenia lakieru, uzyskać darmową wycenę ewentualnej realizacji usługi oraz uzyskać szereg darmowych porad, jak skutecznie dbać o swoje maleństwo.

 

Pozdrawiamy

Zespół Renegades Garage