ul. Koletek 11, 31-069 Kraków, Polska

Pon-Pt: 9:00 - 18:00

+48 791 800 255

RENEGADES GARAGE

BLOG

Mercedes - SSR - akt wandalizmu

Pamiętacie niedawno publikowanego przez nas „gwoździa od somsiada"? W ostatnim tygodniu kwietnia „na warsztat” trafił Mercedes, który stał się ofiarą podobnego aktu wandalizmu. Trudno określić, czy był to czyiś przejaw miłości, zew duszy artysty czy zwykły akt zazdrości lub odwet, koniec końców Mercedes wzbogacił się o dwie, symetrycznie wydrapane litery „B” po obu stronach znaczka.

Warto na początek wskazać, iż wszelkie uszkodzenia na masce przedniej są wyjątkowo trudne i niewdzięczne w likwidacji. Maska, jako duża, płaska powierzchnia bezlitośnie ujawnia wszelkie niedoskonałości i naruszenia ciągłości powłoki lakierniczej. Powyższe powoduje, iż wyjątkowo trudnym jest usuwanie wszelkich uszkodzeń, a w szczególności tych rozległych.

  • IMG_20220426_090853_f.jpg
  • IMG_20220426_100937_f.jpg

Szczęście w nieszczęściu polegało na tym, iż „autor” wpisu na masce nie przyłożył zbyt dużej siły, w związku z czym rysy nie były wyjątkowo głębokie, a ich krawędzie poszarpane. Tak jak i w poprzednich przypadkach, tak i tym razem zastosowanie znalazła metoda bezsprayowego usuwania rys i przetarć (SSR).

Klasycznie, obszar roboczy został umyty, oczyszczony i zabezpieczony. Następnie przystąpiliśmy do likwidacji uszkodzenia, poprzez stopniowe nakładanie kolejnych warstw lakieru. Działania były wyjątkowo utrudnione, ponieważ musieliśmy dbać o to, by rysy nie były widoczne niezależnie od kąta obserwacji, co w przypadku maski podwyższa stopień trudności.

5 godzin ciężkiej i wyjątkowo precyzyjnej pracy dały jednak oczekiwane efekty. Wydrapane graffiti udało się usunąć w zakresie 95-98%, co w odniesieniu do uszkodzeń lakieru na masce pojazdu stanowi wynik wręcz unikatowy. Drobne mankamenty powłoki lakierniczej pozostały widoczne jedynie przy oględzinach z odległości 10-15 centymetrów i to przy bardzo silnym, punktowym oświetleniu.

  • merc_ssr_042022_zes_1.jpg
  • merc_ssr_042022_zes_2.jpg
  • merc_ssr_042022_zes_3.jpg

Nie musimy chyba dodawać, iż efekt naszej pracy nie tylko ucieszył nas, ale przede wszystkim właściciela zaatakowanego Mercedesa. Dzięki metodzie Sprayless Scratch Repair nie będzie musiał już obchodzić swojego samochodu od tyłu, by nie zaczynać dnia od pogorszenia nastroju.

Ktoś postanowił „ozdobić” twoją bryczkę własną fanaberią artystyczną?  Spokojnie, wszystko pewnie da się naprawić. Skontaktuj się z Renegades Garage i zapytaj o naprawę SSR – metodę bezsprayowego usuwania rys i zadrapań lub odwiedź nas w godzinach pracy z przyszłym pacjentem.

 

Przyprowadzając swój samochód możesz za razem poddać ocenie stwierdzone uszkodzenia lakieru, uzyskać darmową wycenę ewentualnej realizacji usługi oraz uzyskać szereg darmowych porad, jak skutecznie dbać o swoje maleństwo.

 

Pozdrawiamy

Zespół Renegades Garage