ul. Koletek 11, 31-069 Kraków, Polska

Pon-Pt: 9:00 - 18:00

+48 791 800 255

Renegades Garage

Usuwanie rys i zadrapań metodą SSR

RENEGADES GARAGE
Usuwanie rys i zadrapań metodą SSR

 

Otarcia, zadrapania oraz eksploatacyjne uszkodzenia lakieru to chleb powszedni każdego kierowcy. Słupek był za blisko? Wjazd do garażu za wąski? A może ktoś na parkingu parkował i się nie zmieścił? Efektem końcowym jest przerysowany zderzak czy przetarte drzwi, które szpecą wóz już z kilkudziesięciu metrów. Jak żyć?

 

I tutaj z pomocą przybywamy, my, Renegades Garage, z autoryzacją SSR Polska w zakresie usuwania rys i zadrapań metodą Sprayless Scratch Repair.

 

Czym jest Sprayless Scratch Repair (SSR)?

 

To opracowana w USA przez Chuck’a White’a w latach 90-tych ubiegłego wieku rewolucyjna metoda bezspreyowej (beznatryskowej) naprawy powłok lakierniczych. Dzięki SSR-owi możemy niskim nakładem zniwelować rysy, otarcia, odpryski, a nawet pokusić się o szersze naprawy jak ślady po uprzejmym sąsiedzie uzbrojonym w klucz, gwóźdź czy inny ostry przedmiot. Metoda polega na wypełnieniu powstałych rys dedykowanym lakierem wypełniającym, a następnie wypolerowaniem powłoki lakierniczej w miejscu uszkodzenia.

 

Skuteczność metody SSR

 

W zależności od rodzaju i intensywności uszkodzeń, dzięki SSR jesteśmy w stanie usunąć dane uszkodzenia w zakresie nawet do 100%. W zależności od Twojego życzenia możemy dobrać stopień niwelacji, by efekt cieszył i oko i kieszeń. Pamiętać jednakże należy, że raz naruszona powłoka lakiernicza nie zrośnie się, ani nie zregeneruje. W pewnych przypadkach osiągnięcie pełnego zaniku uszkodzeń będzie po prostu niemożliwe.

 

Kiedy stosować SSR?

 

Metoda usuwania rys i zadrapań SSR stosowana jest w przypadku, gdy uszkodzenie w sposób znaczny narusza warstwę lakieru bezbarwnego, a nawet sięga głębiej – do warstwy bazowej (koloru) lub podkładu. Sprayless Scratch Repair jest zatem etapem pośrednim pomiędzy mechaniczna korektą lakieru, a wizytą u lakiernika.

 

Protip: By stwierdzić, czy dane uszkodzenie kwalifikuje się pod SSR wykonaj prosty test – jeżeli rysę wyczuwasz pod paznokciem to jego korekta przy pomocy maszyny polerskiej będzie niemożliwa.

 

 

SSR a grubość lakieru

 

Metoda SSR nie narusza oryginalnej powłoki lakierniczej. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej technologii oraz procedurze, uzupełnieniu podlegają jedynie powstałe ubytki. Dzięki powyższemu naprawa nie zostanie wykryta przez miernik grubości powłoki lakierniczej, a za razem w przypadku sprzedaży potencjalny kupujący nie zarzuci Ci, że auto miało wypadek i było lakierowane.

Nadto, ze względu na uzupełnienie ubytków powłoki lakierniczej, zastosowanie usuwania rys i zadrapań metodą SSR nie wyklucza późniejszego odświeżenia czy korekty lakieru poprzez polerowanie mechaniczne.

 

Trwałość napraw SSR

 

Wszystkie naprawy metodą SSR objęte są 4-roletnią gwarancją. W okresie tym gwarantujemy, że zastosowane środki nie zetrą się, nie odpadną czy nie zostaną wypłukane. W praktyce nie stwierdzono przypadków, by trwałość napraw była krótsza od standardowej trwałości oryginalnego lakieru. Oczywiście spod gwarancji wyłączone są wszystkie przypadki ponownego uszkodzenia mechanicznego – nie ma cudów, SSR nie jest mimo wszystko dodatkowym pancerzem.

 

Protip: By zwiększyć trwałość lakieru, w tym regenerowanego metodą SSR, regularnie stosuj powłoki woskowe lub rozważ nałożenie powłoki kwarcowej czy ceramicznej. Zwiększysz ochronę lakieru polepszając wygląd pojazdu.

 

Dla kogo SSR?

 

Metoda Sprayless Scratch Repair kierowana jest w zasadzie dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Niezależnie od wieku, marki, rodzaju czy wartości pojazdu, usunięcie rys czy zadrapań metodą SSR jest tańsze i korzystniejsze, niż wizyta u lakiernika.

 • grandland_19052022_zes_1.png
 • merc_ssr_042022_zes_1.jpg
 • focus_ssr_121120_zes_2.png
 • sharan_1_zes_200819.jpg
 • sharan_2_zes_200819.jpg
 • sharan_3_zes_200819.jpg
 • honda_civic_zes_05092019.jpg
 • 150719_zes_b.jpg
 • 150719_zes_a.jpg
 • juke_ssr_11022022_zes_1.png
 • juke_ssr_11022022_zes_2.png


Z uwagi na fakt, że stosowanie metody SSR nie obniża wartości pojazdu korzystają z niej chętnie również właściciele pojazdów o dużej wartości, pojazdów zabytkowych oraz prowadzący działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży pojazdów używanych.Jak skorzystać z naprawy SSR?


Nic prostszego! Zadzwoń i odwiedź Renagades Garage. Nasz specjalista obejrzy pacjenta, dokona darmowej wyceny, a następnie sam podejmiesz decyzję, czy chcesz przeprowadzić naprawę. W zależności od rodzaju i skali uszkodzeń naprawa może potrwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Tak czy inaczej masz gwarancję, że zlecając naprawę przed południem jeszcze dzisiaj wrócisz swoim samochodem do domu!


Jak sprawdzić efekty naprawy SSR?


Zobaczyć, znaczy uwierzyć - w pełni to rozumiemy i popieramy! By ocenić efekty usuwania rys i zadrapań metodą SSR odwiedź nas i obejrzyj nasz służbowy wóz, na którym dokonaliśmy pierwszych napraw. Możesz samodzielnie obejrzeć naprawione uszkodzenia z dowolnej odległości, dotknąć, poskrobać i ocenić, czy takie rozwiązanie będzie Cię satysfakcjonowało.Przeczytaj również o naprawie metodą SSR na naszym Blogu.


Możesz wybrać, czy chcesz usunąć jedną, dwie czy wszytskie rysy. Oferujemy Ci swoje usługi już od 59,99 zł za uszkodzenie.
Zadzwoń i umów wizytę!


Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Pakiety Zewnętrzne

Pakiety Wewnętrzne

Pakiety

Komplet

Usługi Detailingowe