ul. Koletek 11, 31-069 Kraków, Polska

Pon-Pt: 9:00 - 18:00

+48 791 800 255

RENEGADES GARAGE

BLOG

Audi A6L - SSR - szkoda parkingowa

Świeżutko, bo raptem 3 dni temu zawitało w nasze skromne progi Audi A6L, po klasycznej przygodzie parkingowej na tylnych, lewych drzwiach, progu oraz kawałku nadkola.

 

Mięliśmy zatem tym razem do czynienia z trzema rysami, każda o innej charakterystyce i innym umiejscowieniu.

 

Uszkodzenie drzwi i nadkola składało się w zasadzie z jednej, wąskiej i średnio głębokiej rysy, za to ciągnącej się praktycznie przez cały jeden element. Zarysowanie progu natomiast, stanowiło uszkodzenie powierzchniowe, niezbyt głębokie za to dość rozległe.

  • IMG_20220712_091321_f.jpg
  • IMG_20220712_091303_f.jpg
  • IMG_20220712_134514_f.jpg
  • IMG_20220712_134528_f.jpg

Standardowo, w pierwszej kolejności dokonaliśmy gruntownego oczyszczenia strefy działań oraz  pomiaru grubości powłoki lakierniczej. Strefy wyłączone spod operacji zostały odpowiednio zabezpieczone, narzędzia przygotowane i przystąpiliśmy do realizacji.
 
Zgodnie z przyjętą kolejnością działań, pierwsze „na warsztat” trafiły rysy na drzwiach i nadkolu, jako najbardziej wymagające. Została zastosowana dobrze sprawdzona w praktyce taktyka – spokojne i dokładne nakładanie kolejnych warstw właściwych preparatów, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Ze względu na długość oraz nieregularną głębokość rysy, prace postępowały żmudnie, ale efekty potęgowały się przy każdej kolejnej warstwie.

 

Po usunięciu uszkodzenia z drzwi i nadkola przyszedł czas na próg. Taktyka walki z wrogiem była zbliżona do powyższej, przy czym jednocześnie była pokrywana znacznie większa powierzchnia. Warto tu zauważyć, że przy uszkodzeniach powierzchniowych zanikowi w pierwszej kolejności ulegają najpłytsze uszkodzenia. Podnosi to poziom trudności, ponieważ praca przy głębszych uszkodzeniach nie powinna naruszać już powłok nałożonych na uszkodzenia usunięte.

 

Klasycznie, dla lepszego zobrazowania przebiegu prac, jednakże dokumentowanie każdej, kolejnej warstwy byłoby bezcelowe. Zdjęcie końcowe oczywiście wykonane w pełnym świetle dziennym z minimalnej odległości zapewniającej ostrość fotografii.

  • audi_ssr_12072022_zes_1.png
  • audi_ssr_12072022_zes_2.png
  • audi_ssr_12072022_zes_3.png

Prace nad niniejszym projektem zajęły ponad 6 godzin, z czego prawie 5 godzin to sama praca nad usunięciem prezentowanego uszkodzenia. Jak i poprzednim razem, zważywszy na fakt, iż przy interwencji lakierniczej pojazd byłby wyłączony z użytku nawet kilka dni, oraz objęłaby on przynajmniej 2 elementy lakierowane, to można pokusić się o stwierdzenie, że metoda SSR (Sprayless Scratch Repair) znów dała rezultat satysfakcjonujący i ekspresowy!
 
Ktoś nie zmieścił się wjeżdżając na parking, a może dla Ciebie wjazd był za wąski? Wypadki mogą się zdarzyć każdemu, ale spokojnie, wszystko pewnie da się naprawić. Skontaktuj się z Renegades Garage i zapytaj o naprawę SSR – metodę bezspreyowego usuwania rys i zadrapań lub odwiedź nas w godzinach pracy z przyszłym pacjentem.
 
Przyprowadzając swój samochód możesz za razem poddać ocenie stwierdzone uszkodzenia lakieru, uzyskać darmową wycenę ewentualnej realizacji usługi oraz uzyskać szereg darmowych porad, jak skutecznie dbać o swoje maleństwo.
 
Pozdrawiamy
Zespół Renegades Garage