ul. Koletek 11, 31-069 Kraków, Polska

Pon-Pt: 9:00 - 18:00

+48 791 800 255

RENEGADES GARAGE

BLOG

Toyota Corolla - SMART naprawa zderzaka

Z początkiem miesiąca odwiedziła nas młoda, piękna Toyota Corolla, której trochę brakło szczęścia. Nie wnikając w szczegóły, na przednim zderzaku powstało szpecące uszkodzenie powłoki lakierniczej, psujące ogólne wrażenie estetyczne.

 

Cóż, ruch miejski rządzi się swoimi prawami, także takie uszkodzenie to nic niespotykanego. Wiemy również, że niezależnie od okoliczności, oko, duma i niekiedy portfel bolą tak samo.

 

Ze względu na fakt, iż uszkodzenie powstała na elemencie lakierowym, jednakże zrobionym z tworzywa sztucznego, znana i lubiana metoda SSR nie mogła znaleźć tu zastosowania. Oczywiście, najlepiej byłoby zastosować standardowy zabieg lakierniczy, jednakże właściciel nie był zainteresowany owym rozwiązaniem. Po naradzie padło na inny wariant naprawy SMART – zastosowanie lakierniczego zestawu naprawczego oraz kilku innych sztuczek z naszego arsenału.

 

W kolejności zastosowaliśmy następujące działania:
- standardowo dokładne wymycie i osuszenie pojazdu;
- dokładne oczyszczenie i zabezpieczenie pola operacyjnego;
- wypełnienie głębokich uszkodzeń i zarysowań;
- polerowanie wypełnionych elementów oraz ich inspekcję;
- wypełnienie płytkich uszkodzeń powierzchniowych;
- polerowanie i inspekcja całości;
- korekta końcowa.

  • IMG_20230221_092249_f.jpg
  • IMG_20230221_092316_f.jpg
  • IMG_20230221_093231_f.jpg
  • IMG_20230221_121514_f.jpg
  • IMG_20230221_133800_f.jpg

Ze względu na fakt, iż pracowaliśmy na elemencie z tworzywa sztucznego, a dodatkowo lakier „zaprawkowy” wymaga innej obróbki cieplnej od lakieru SSR, proces był żmudny i długotrwały. Usunięcie stosunkowo niewielkiego uszkodzenia zajęło prawie 5 godzin.

 

Podsumowując, rezultat naprawy zderzaka przeszedł nasze oczekiwania. Można powiedzieć, iż udało się usunąć uszkodzenia prawie w 100% (przy obserwacji z odległości ok. 2m przy standardowym świetle dziennym). Oczywiście, im bliżej przysuniemy nos, tym więcej zobaczymy, jednakże kto ogląda samochód z odległości 10-15 cm za wyjątkiem nas?

 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że przedstawiony efekt (chodź skądinąd satysfakcjonujący i nas i właściciela), nie stanowi punktu odniesienia przy każdej tego typu naprawie. Rezultat naprawy zawsze jest wynikową wielu czynników, w szczególności rodzaju oraz zakresu uszkodzenia, jego specyfikacji, koloru i składu lakieru oraz indywidualnych oczekiwań samego zlecającego. Jak zawsze zresztą mówimy – efekt naprawy SMART przy tego rodzaju uszkodzeniach (niezależnie czy jest to metoda SSR czy jakakolwiek inna) nigdy nie gwarantuje pełni sukcesu. Należy przez to rozumieć iż nie ma technicznej możliwości, by element po naprawie wyglądał, jakby dopiero opuścił lakiernię. Jeżeli zatem oczekujesz, by efekt incydentu drogowego był całkowicie niewidoczny, to sugerujemy od razu kontakt z zakładem lakierniczym.

 

Wypadki mogą się zdarzyć każdemu, ale spokojnie, wszystko pewnie da się naprawić. Skontaktuj się z Renegades Garage, opisz swój przypadek i zapytaj o mozliwość realizacji naprawy lub odwiedź nas w godzinach pracy z przyszłym pacjentem.
 
Przyprowadzając swój samochód możesz za razem poddać ocenie stwierdzone uszkodzenia lakieru, uzyskać darmową wycenę ewentualnej realizacji usługi oraz uzyskać szereg darmowych porad, jak skutecznie dbać o swoje maleństwo.
 
Pozdrawiamy
Zespół Renegades Garage