ul. Koletek 11, 31-069 Kraków, Polska

Pon-Pt: 9:00 - 18:00

+48 791 800 255

RENEGADES GARAGE

BLOG

Nissan Juke - SSR - szkoda parkingowa

Zaledwie w zeszłym tygodniu „na warsztat” trafił bardzo ładnie zachowany Nissan Juke po delikatnej przygodzie parkingowej – klasycznej obcierce nadkola. Rysy nie były głębokie, jednakże bardzo liczne i zajmujące sporą powierzchnię. Oprócz powłoki lakierniczej ucierpiała również plastikowa nakładka nadkola.


Głównym celem podjętych prac było zatem maksymalne usunięcie powstałego uszkodzenia metodą Sprayless Scratch Repair (SSR). Praca od początku nie była prosta, ze względu na występujące w zasięgu uszkodzenia załamanie karoserii. Warto zaznaczyć, że wszelkiego rodzaju załamania czy przetłoczenia stanowią potencjalne pułapki, ponieważ na zagięciu powłoka lakiernicza jest wyjątkowo cienka, a przez to bardzo podatna na uszkodzenia.


W pierwszej kolejności dokonaliśmy gruntownego oczyszczenia strefy działań oraz oczywiście pomiaru grubości powłoki lakierniczej. Strefy narażone zostały odpowiednio zabezpieczone, narzędzia przygotowane i działania zostały podjęte.

 

Po kilku pierwszych warstwach zniknęły rysy najpłytsze i najmniej rozległe. Z każdym kolejnym etapem teatr działań ulegał stopniowemu oczyszczeniu. Ze względu na rodzaj uszkodzenia, niektóre rysy składowe wymagały indywidualnego traktowania, co angażowało dodatkowy czes i środki. Dla lepszego zobrazowania udało się uchwycić tatr działań mniej więcej w połowie operacji, dzięki czemu można zaobserwować stopień zanikania uszkodzenia.

Po około czterech godzinach pracy operacja została zakończona sukcesem, co widać na załączonych zdjęciach. Niestety, w owej beczce miodu trafiła się i łyżeczka dziegciu – o ile rysy na karoserii udało się usunąć, o tyle uszkodzenia plastikowej nakładki nadkola musiały zostać. Jedyne, co mogliśmy zrobić to gruntowne jej oczyszczenie oraz potraktowanie dedykowanymi preparatami konserwującymi. Oczywiście, mogliśmy skorzystać z opalarki, ale to co działa na plastiki w "maluchu" czy poldolocie nie sprawdza się w nowoczesnych samochodach, także nie polecamy.

 

Po zakończeniu zabiegu pacjent został całościowo objęty leczeniem w postaci pakietu Manual Standard. Efekt końcowy prezentujemy obok.

  • juke_ssr_11022022_zes_1.png
  • juke_ssr_11022022_zes_2.png

Efekty naszych działań spotkały się z pozytywną reakcją dysponenta pojazdu, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu o wykonaniu dobrej roboty. Usuwanie rys metodą Sprayless Scratch Repair (SSR) kolejny raz zdało egzamin ratując sytuację.

 

Jak już wskazaliśmy powyżej, prace nad usunięciem uszkodzenia trwały ok. 4 godzin. Zważywszy na fakt, iż przy interwencji lakierniczej pojazd byłby wyłączony z użytku nawet kilka dni, to można pokusić się o stwierdzenie, że metoda SSR (Sprayless Scratch Repair) dała rezultat satysfakcjonujący i ekspresowy!

 

Ktoś nie zmieścił się wjeżdrzając na parking, a może dla Ciebie wjazd był za wąski? Wypadki mogą się zdazyć kazdemu, ale spokojnie, wszystko pewnie da się naprawić. Skontaktuj się z Renegades Garage i zapytaj o naprewę SSR – metodę bezspreyowego usuwania rys i zadrapań lub odwiedź nas w godzinach pracy z przyszłym pacjentem.

 

Przyprowadzając swój samochód możesz za razem poddać ocenie stwierdzone uszkodzenia lakieru, uzyskać darmową wycenę ewentualnej realizacji usługi oraz uzyskać szereg darmowych porad, jak skutecznie dbać o swoje maleństwo.

 

Pozdrawiamy

Zespół Renegades Garage